Welkom Over ons Nieuws & publicaties Laatste nieuws Een tweede leven voor een bijzondere (kerst)boom

Een tweede leven voor een bijzondere (kerst)boom

Corporate nieuws Verhalenbundel
Leestijd: 3 minuten

Het is helemaal passend binnen de kerstgedachte: het verhaal van de boom die een kerstboom werd. Eind oktober verliet mevrouw Hokke-Dekker (93) na tientallen jaren haar woning aan het Hobbemaplein in Oud-Beijerland voor een verhuizing naar woonzorgcentrum Heemzicht. En niet alleen zij verhuisde; ook de grote boom in haar voortuin kreeg een nieuwe bestemming. Deze staat nu, versierd met lichtjes, op het schoolplein van basisschool Sabina van Egmond. In twéé delen. Hoe dat zit, lees je in dit artikel.

Om eerst maar even een misverstand te voorkomen: bomen halen wij natuurlijk nooit zomaar weg. Zeker niet als de boom goed onderhouden is of er bijvoorbeeld een nestje in zit. Huurders die zelf een boom geplant hebben en na (tientallen) jaren de woning verlaten, vragen we de boom ter overname aan te bieden aan een volgende huurder. In het geval van mevrouw Hokke-Dekker ging het om een dennenboom die zij zelf in 1996 geplant heeft. Een lieve buurman hielp mevrouw de laatste jaren haar voor-, zij- én achtertuin bij te houden. De grote boom in de voortuin was echter al een tijdje niet meer onder handen genomen en daardoor letterlijk uit de kluiten gewassen. Veel te hoog en te breed. Of zoals haar zoon zegt: “Er was al te lang niets aan gedaan door ons. De boom enkel wat aftoppen zou nooit genoeg zijn geweest. Bovendien zou dat ten koste zijn gegaan van het model”

Nieuwe bestemming
En dus moest de boom eruit. Dat kwam hoveniersbedrijf Moree uit Piershil doen. Zij hadden direct een mooie bestemming voor de boom in gedachten: het schoolplein van de basisschool. Nu met feestdagen extra toepasselijk, gezien het hier dus om een dennenboom gaat. Vol met lichtjes ziet het er extra feestelijk uit. De spanbanden staan misschien wat minder gezellig, maar zijn wel nodig om de boom goed op zijn plek te houden.

Een tweede boom
Wat meteen opvalt aan de boom is dat er wel iets van een bovenkant lijkt te missen. En dat klopt, die heeft een apart plekje op het plein gekregen. “We dachten: dat doen we wel even, een kerstboom planten. Maar dat bleek toch wat ingewikkelder”, aldus een paar leerkrachten van de Sabina van Egmond-school. “De boom was zo groot dat we hem nauwelijks in z’n geheel neer konden zetten. Daarom zijn het nu twee delen.”

Mevrouw Hokke-Dekker vond het jammer dat de boom weg moest uit haar voormalige tuin, maar is ontzettend blij dat de boom een mooie nieuwe bestemming heeft gekregen. Haar reactie lees je hier volgende week.