Welkom Over ons Nieuws & publicaties Laatste nieuws Open Waard feestelijk geopend

Open Waard feestelijk geopend

Leestijd: 2 min

Na lang wachten was het afgelopen dinsdag eindelijk zo ver: de officiële opening van het wooncomplex de Open Waard in Oud-Beijerland. 

Toen onze directeur-bestuurder Dennis Lausberg tijdens zijn speech vroeg naar de duur van de bouw van het project, klonk er onder de aanwezigen een luid gezucht. Dat veranderde gelukkig snel in een tevreden gelach, want ondanks het lange wachten, staat er een prachtig wooncomplex.

Het gebouw valt op dankzij de mooie architectuur en is met zeven verdiepingen bijzonder hoog voor in de Hoeksche Waard. Uniek binnen ons woningaanbod en afgaande op de gesprekken tussen de bewoners een fijne plek om te wonen.  

Doorstroom

In het gebouw bevinden zich in totaal 56 woningen, waarvan 41 sociale huurwoningen, 15 vrije sector huurwoningen, 1 groepswoning en 2 commerciële ruimtes. De oplevering bracht een doorstroom op gang. Verschillende mensen verruilden hun eengezinswoning voor een 2- of 3-kamer appartement in de Open Waard.   

Op andere gedachten

Voor de bewoners van de Oosterse Gorzen bood de nieuwbouw uitkomst. Huurders in die wijk moesten namelijk op zoek naar een andere woning vanwege de aangekondigde sloopplannen. Veertien van deze huishoudens verhuisden naar de Open Waard. Eén van hen is Henny DuPree, toen fanatiek tegen onze sloopplannen en nu dolgelukkig in haar nieuwe woning. Zij vertelt: “Ik woonde daar al 50 jaar. Dan komt het rauw op je dak als je hoort dat je woning gesloopt moet worden. Ik was fel tegen, maar uiteindelijk zag ik het als een mooie kans om te verhuizen naar een nieuwe, luxe woning. Ik ben nu heel blij dat ik hier woon. Het voelde echt als thuiskomen.”

Verbinding

Deze middag markeerde niet alleen het einde van het bouwproject, maar zorgde ook voor ontmoeting en verbinding. Tijdens het opleverfeestje werden er veel handen geschud. “Ik zie je altijd in de hal en nu kunnen we eindelijk eens kletsen.” Of: “Jij bent van de overkant toch? Leuk om je nu eens te spreken.”

Naast HW Wonen waren ook gemeente Hoeksche Waard, Welzijn Hoeksche Waard, Cavent en Alerimus aanwezig. De lokale middenstand zorgde voor een hapje en drankje. “Samen met onze partners maken we iets van de wijk, net zoals de bewoners dit samen doen”, aldus Dennis tijdens zijn toespraak. Het opleverfeestje was een mooie gelegenheid voor de bewoners om elkaar beter te leren kennen. We kijken terug op een mooie en succesvolle middag.

Het gebouw de Open Waard andere betrokken organisaties het gebouw, door op een grote rode knop te drukken Henny Dupree voor de Open Waard.